Wiejska w ciągłej odstawce

Ulica Wiejska kolejny rok poczeka na remont

Mieszkańcy ulicy Wiejskiej w Lublinie czują się ignorowani przez władze miasta, które po raz kolejny odsuwają w czasie remont ich ulicy.


– Prezydent obiecuje nam modernizację drogi przy każdych wyborach czy spotkaniach w dzielnicy, a realnych prac nie widać. Czujemy rozgoryczenie, bo jesteśmy zbywani, a remont naszej ulicy, choć był przewidziany w tegorocznym budżecie miasta i planie wydatków ZDiM, to się nie odbędzie – mówi pan Stanisław.

Faktycznie pozycję pod nazwą „remont ul. Wiejskiej” bez trudu odnajdziemy w opublikowanym na stronach Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie planie przetargów na rok bieżący. Zgodnie z nim postępowanie miało być ogłoszone jeszcze w marcu br. Nie nastąpiło jednak do dzisiaj. – Środki finansowe pierwotnie zaplanowane na remont ul. Wiejskiej, zostały przeznaczone na bieżące naprawy nawierzchni jezdni i chodników – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Mieszkańcy muszą się więc uzbroić w cierpliwość i poczekać na remont jezdni przynajmniej kolejny rok. Sytuacja ta jest o tyle zadziwiająca, że tegoroczny remont miał być dla lokalnej społeczności rekompensatą za odłożoną w czasie kompleksową przebudowę ulicy. Ta była planowana jeszcze na ubiegły rok i poza wymianą asfaltu oraz remontem i uzupełnieniem chodników miała objąć m. in. odwodnienie drogi czy wykonanie nowego oświetlenia. Drogowcy unieważnili jednak ogłoszony wówczas przetarg z powodu zbyt wysokich ofert.

Najtańsza oferta, którą złożyło konsorcjum firm PBI Infrastruktura S. A. z Kraśnika oraz PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza, była wyższa o zaledwie 50 tys. zł od założonego budżetu. Magistrat nie znalazł dodatkowych pieniędzy na ten cel, choć w przypadku innych inwestycji często decyduje się na dołożenie o wiele wyższych kwot. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here