Wielki sukces Polki na lubelskim niebie

Wielkim sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończyły się rozgrywane w Nałęczowie 3. Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze. W imprezie organizowanej przez Aeroklub Lubelski pierwsze miejsce zajęła Polka Daria Dudkiewicz-Goławska z Leszna. Na drugiej pozycji uplasowała się Litwinka Agne Simonaviciute, a na trzecim – broniąca tytułu Australijka Nicola Scaife.

W Nałęczowie pojawia się światowa elita pilotek. O medale rywalizowały aż 33 zawodniczki z 14 krajów, m.in. z Japonii, Stanów Zjednoczonych i Australii, w tym dwukrotna mistrzyni świata Nicola Scaife, która wygrywała rywalizację we wcześniejszych imprezach, rozegranych w Lesznie i Brirstonas na Litwie. Australijce nie udało się zwyciężyć po raz trzeci. Na drodze do złota głównej faworytce stanęła Daria Dudkiewicz-Goławska z Leszna. Aktualna mistrzyni Polski wygrała rywalizację.

– Jest to przepiękna nagroda za długie lata pracy – mówi o swoim sukcesie nowa mistrzyni świata, która na podium wyprzedziła Litwinkę Agne Simonaviciute oraz wspomnianą Nicolę Scaife. – Dobre decyzje, dobra taktyka, pokonanie pewnych barier – Daria Dudkiewicz-Goławska, wylicza to, co okazało się okazało sie najważniejsze w walce o zloto.

W zawodach w Nałęczowie startowały jeszcze trzy reprezentantki Polski. Obecna mistrzyni Europy, urodzona w Lublinie, ale mieszkająca w Poznaniu Beata Choma zajęła 14. miejsce, Joanna Biedermann z Aeroklubu Nadwiślańskiego w Grudziądzu, na co dzień pilotka PLL LOT, pierwszy oficer na Boeingach 787 Dreamliner, była piętnasta, a Ewelina Leszczuk z Klubu Sportów Balonowych Wrocław uplasowała się na 25. miejscu.

Polki w klasyfikacji drużynowej zajęły pierwsze miejsce!

Pełnie wyniki zawodów oraz klasyfikację generalną 3. Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze można znaleźć na stronie internetowej mistrzostw www.skrzydlatynaleczow.pl
Organizatorzy mistrzostw zapraszają także do odwiedzenie profilu imprezy na Facebooku. Tam, oprócz informacji i rezultatów, znajdziemy zdjęcia z rywalizacji oraz filmy, między innymi z ceremonii zakończenia mistrzostw.

***

Organizatorem mistrzostw był Aeroklub Lubelski, gospodarzem Gmina Nałęczów, a partnerami: Uzdrowisko Nałęczów, Fundacja Ludzi Lotnictwa, Altair sp. z o.o oraz Lubelskie Smakuj Życie!
Sponsorem głównym mistrzostw była Grupa Azoty Puławy.