Wielkomiejski powiew

Hanna, wzorem Włodawy i Chełma, będzie miała swój deptak. Decyzja o zamknięciu dla ruchu kawałka drogi gminnej w centrum tej miejscowości zapadła na ostatnim posiedzeniu rady gminy.

Haneński deptak zostanie wydzielony na asfaltowej drodze gminnej, która biegnie tuż przy skwerze, obok kościoła i Centrum Zabytkowo-Religijnym. Jak tłumaczy Grażyna Kowalik, wójt gminy, stanie się to już w przyszłym roku. – Zdecydowaliśmy się na taki krok przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale też mając na uwadze dostępność Centrum Religijno-Zabytkowego dla turystów – mówi.

– Do tej pory szosa miała status drogi gminnej i był na niej dopuszczony normalny ruch samochodowy. Po zmianach nie będzie można już tu wjeżdżać, więc piesi turyści nie będą musieli się pilnować, by nie zostać potrąconym przez samochód, albo by nie dostać mandatu za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Utworzenie deptaka domyka nam prace związane z zagospodarowaniem centrum Hanny. Teraz kościół, wraz z Centrum Religijno-Zabytkowym i skwerkiem będą tworzyć jeden nierozerwalny kompleks, więc organizacja wszelkiego rodzaju imprez będzie ułatwiona – przekonuje Kowalik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here