Wizyta austriackiej delegacji

(5-7 października) Delegacja gminy St. Georgen (Austria) z burmistrzem Erichem Wahlem na czele odwiedziła powiat włodawski. Starosta Andrzej Romańczuk omówił z nimi sprawę wspólnego projektu dotyczącego upamiętnienia miejsc pamięci narodowej, m.in. w Sobiborze i Mauthausen, współpracy edukacyjnej i wymiany młodzieży.

Trzyosobowa delegacja z Górnej Austrii w składzie burmistrz St. Georgen – Erich Wahl,  Andrea Wahl – sekretarz Regionu Świadomości oraz dr Christoph Freudenthaler – odpowiedzialny za projekty unijne Leader-Projekte odwiedziła Sobibór i Włodawę. Strona austriacka jest mocno zainteresowana nawiązaniem współpracy z powiatem włodawskim na wielu płaszczyznach, nie tylko historycznej. W najbliższych dniach zostanie podpisana oficjalna umowa pomiędzy tymi dwoma samorządami obejmująca wielorakie pola współdziałania.

Goście z Austrii podczas 40-godzinnej wizyty w powiecie włodawskim odwiedzili m.in. teren Byłego Hitelerowskeigo Obozu Zagłady w Sobiborze, gdzie zapoznali się z jego historią. Odwiedzili także Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, jak również cerkiew prawosławną oraz XVIII-wieczny kościół pw. św. Ludwika. Dużym zainteresowaniem Austriaków cieszyła się też graniczna rzeka Bug. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here