Wkrótce ruszy budowa kostnicy

Urzędnicy z Woli Uhruskiej wydadzą pozytywną decyzję dla przedsiębiorcy pogrzebowego, który na prywatnej posesji chce wybudować kostnicę. Ma być ona gotowa w najbliższych dniach i ewentualnym przeciwnikom pozostanie jedynie dochodzenie swoich praw w drodze odwołania do SKO.

Kilka miesięcy trwało postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy na inwestycję polegającą na przerobieniu budynku gospodarczego na kostnicę. Wnioskodawcą jest przedsiębiorca pogrzebowy z Bytynia, który chłodnię na dwa ciała chce urządzić na własnej posesji. Początkowo jego intencje budziły zdecydowany sprzeciw lokalnej społeczności – ludzie bali się widoków.

Po wizji lokalnej przedsiębiorca rozwiał większość ich wątpliwości przekonując, że nie będzie to w żaden sposób dokuczliwe, czy nawet zauważalne dla jego sąsiadów. Po przeanalizowaniu wszystkich argumentów każdej ze stron urzędnicy gminni wkrótce wydadzą pozytywną decyzję dla przedsiębiorcy, dzięki czemu będzie on mógł zrealizować swoje plany.

– Jeśli ktoś nie godzi się z naszą decyzją, zawsze może skierować swoje kroki do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i zaskarżyć tę decyzję – wyjaśnia wójt Jan Łukasik.

Kostnica w Bytyniu to pierwsza tego typu inwestycja w tym rejonie. (bm)