Właściciel ustalony, chodnik będzie naprawiony

Stan chodnika faktycznie „woła o pomstę do nieba”, ale jak zapowiadają urzędnicy niebawem się to zmieni

Po naszej interwencji, pominięty podczas wielkiej przebudowy Alei Racławickich krótki, ale bardzo zniszczony odcinek chodnika przy ul. Legionowej, też zostanie naprawiony.

Chodzi o fragment chodnika między ul. Legionową, a blokiem przy Al. Racławickich 27. – Z jednej strony jest teraz ciąg pieszy odnowiony podczas przebudowy Al. Racławickich, a z drugiej świeżo wyremontowane przez wspólnotę mieszkaniową schody. A o naprawie tego łącznika zapomniano, choć woła on o pomstę do nieba – poskarżył się nam pan Jakub, mieszkaniec Wieniawy. – Jeśli miasto nie ma pieniędzy na klasyczny remont to niech chociaż zawęzi nieco ten chodnik i położy tu kostkę zdjętą przy okazji modernizacji Al. Racławickich – podpowiadał.

Kiedy tę propozycję przedstawiliśmy urzędnikom z Ratusza odesłano nas do Zarządu Nieruchomości Komunalnych… – Prace te wykraczają poza zakres przebudowy Al. Racławickich i nie są przewidziane do realizacji. Wskazany chodnik jest poza pasem drogowym ul. Legionowej, ale znajduje się w gestii Zarządu Nieruchomości Komunalnych, który może sfinansować jego naprawę – poinformowała nas Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Po sprawdzeniu w terenie okazało się, że to jednak miejscy drogowcy, a nie ZNK, odpowiadają za ten trotuar. – Przedmiotowy fragment znajduje się na działce nr 15/2 tj. w pasie drogowym ul. Legionowej i nie jest w naszym zarządzie – zapewnił nas Łukasz Bilik, rzecznik prasowy ZNK w Lublinie.

W tej sytuacji ponowiliśmy zapytanie do Zarządu Dróg i Mostów, który po wizji lokalnej w terenie postanowił przychylić się do próśb mieszkańców i zlecić remont w ramach robót dodatkowych.

– Ostatecznie podjęto decyzję o wyremontowaniu fragmentu chodnika przy ul. Legionowej, z zachowaniem jego obecnej szerokości. Do prac drogowych użyte będą nowe materiały – obiecuje Justyna Góźdź. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here