Włodawę opanował bakcyl rapu

Włodawa trzymała się długo. W końcu uległa i teraz bakcyl opanował szpital, urzędy, instytucje, szkoły, chóry. Mowa nie o koronawirusie, a o wyzwaniu #hot16challenge2. Rapować zaczął burmistrz, a potem już poszło samo.

Akcję #hot16challenge2 wymyślił raper Solar. Zorganizował on na stronie fundacji siepomaga.pl zbiórkę, z której dochód jest przekazywany polskiej służbie zdrowia na walkę z epidemią koronawirusa. Wpłacać może każdy, okazuje sie, że rapować też – przynajmniej we Włodawie – gdzie akcja mocno się zakorzeniła. Rapowanie to jeden z elementów wyzwania, podobnie jak nominowanie kolejnych uczestników.

W Mieście Trzech Kultur jako pierwszy rapował burmistrz Wiesław Muszyński, wyznaczając do zabawy kolejne osoby i instytucje. Do tej pory swoje nagrania w sieci zamieściły m.in.: szpital, WDK, biblioteka miejska, chór Vlodaviensis czy zespół Cantata, ale nominowanych jest już o wiele więcej. Znamienne dla niemal wszystkich włodawskich wykonów jest to, że na początku widzowie i słuchacze dowiadują się, że dany wykonawca już na początku uprzedza, że rapować nie umie.

I faktycznie, jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Wśród najlepszych z pewnością jest Sławomir Kirszner z synem Jakubem. Panowie nie tylko popisali się humorystycznym podejściem do tematu i niezłym flow, ale stworzyli też najlepszy tekst. Czy ktoś ich pobije? (bm)