Włodawska kronika koronawirusa

PONIEDZIAŁEK, 27 KWIETNIA. Burmistrz Włodawy ogłosił na stronie internetowej, że od północy będą gaszone latarnie w mieście – z powodu dziury w miejskim budżecie. Uroczystości 3-majowe we Włodawie urozmaicone będą występami muzycznego trio, które będzie m.in. grało hymn między blokami. Mieszkańcy będą mogli słuchać i podziwiać z balkonów. W ramach projektu „Nowoczesne kształcenie w Gminie Wyryki” kupiono 24 zestawy komputerowe z myślą o uczniach szkół w Kaplonosach i w Wyrykach.

WTOREK, 28 KWIETNIA. Oficjalnie i z tortem pożegnano po 20 latach pracy w starostwie kierownika Wydziału Rolnictwa i Środowiska – Franciszka Panasiuka. Legenda powiatowego przyrodnictwa, leśnictwa i myślistwa odszedł na zasłużoną emeryturę. Już tylko trzy osoby są poddane kwarantannie granicznej w jednym z hoteli w Okunince. Najwięcej jednocześnie było tam 9 osób, w tym dwaj obcokrajowcy. Ogółem kwarantannie poddanych jest w powiecie włodawskim 110 osób.

ŚRODA, 29 KWIETNIA. We włodawskim PUP podpisano już ponad 300 umów na 5-tysięczną bezzwrotną pożyczkę, następnych 260 umów czeka na podpisanie. W nowych przepisach jest możliwość dotacji także dla osób samozatrudnionych, w tym np. rolników, lekarzy, prawników. Urząd Gminy w Starym Brusie informuje, że 5, 6, 7 maja (wtorek, środa, czwartek) w godzinach 9:00 – 13:00 będzie wypłacany zwrot podatku akcyzowego osobom, które we wniosku nie podały numeru konta bankowego. Zorganizowano sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej we Włodawie. Jej głównym punktem było przeznaczenie środków na ul. Suchawską, która uzyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

CZWARTEK, 30 KWIETNIA. Otwarto targowisko przy ul. Lubelskiej we Włodawie (w godzinach 6:00 – 14:30) dla wszystkich sprzedawców. Do tej pory było czynne tylko dla producentów rolnych. Odbyły się sesje rad gmin w gminach Włodawa (online) i Urszulin (tradycyjnie). W powiecie na szczęście nadal brak osób zarażonych. W kwarantannie granicznej znajduje się 116 osób, zaś w medycznej – 4. (pk)