Włodawska kronika koronawirusa

PONIEDZIAŁEK, 1 CZERWCA. Powiat włodawski już od tygodnia nie jest „zieloną wyspą”, wolną od koronawirusa. W weekend doszło dwóch nowych zakażonych, łącznie jest ich siedmioro. Maleje liczba osób poddanych kwarantannie domowej (38 osób). O godz. 12 przed zakładem karnym we Włodawie rozdano kolejną partię (1300) maseczek wyprodukowaną w tym zakładzie przez więźniów. Otrzymali je: I LO we Włodawie, SP nr 2 we Włodawie oraz MOPS i GOPS we Włodawie.


WTOREK, 2 CZERWCA. Na internetowej stronie szkoły ukazała się szczegółowa procedura bezpieczeństwa na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie w okresie epidemii covid-19. Wielu mieszkańców Włodawy już nie korzysta z maseczek w miejscach publicznych. Na stronie włodawskiego kina ukazała się czytelna informacja o tym, że pierwszy seans po pandemii w sobotę, 6 czerwca w południe.

CZWARTEK, 4 CZERWCA. Pojawiła się informacja o wystąpieniu ogniska ASF w jednym z gospodarstw w Różance, w którym trzymano ponad dwadzieścia świń. Grupa maturzystów z Ukrainy przyjechała do Włodawy. Granice przekroczyli na przejściu granicznym w Medyce. Wszyscy zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Wszystkie wyniki wyszły negatywne. Uczniowie mogą przystąpić do egzaminu dojrzałości w najbliższy poniedziałek.

PIĄTEK, 5 CZERWCA. Liczba osób poddanych kwarantannie: 42. Liczba osób zarażonych: 7. (pk)