Włodawski przystanek rajdu po krew

W ramach akcji „Rajd po krew” Włodawę odwiedził mieszkaniec Lubartowa Janusz Kobyłka, który przez miesiąc będzie podróżował rowerem po Polsce, aby promować ideę oddawania krwi. Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

We włodawskim ratuszu Janusz Kobyłka spotkał się z burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim, gdzie opowiadał m.in. o idei akcji. Krew to prawdziwy dar, którego nie da się zastąpić ani sztucznie wyprodukować. Dzielenie się nią to dzielenie się darem życia. I właśnie z takim przesłaniem pan Janusz, pasjonat kolarstwa, pokona na rowerze ponad 2500 km, okrążając całą Polskę, po trasie w kształcie wielkiego serca, zachęcając innych do honorowego oddawania krwi.

„Rajd po krew” będzie trwał przez ok. 30 dni, a relacje z niego będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej i mediach społecznościowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Warto dodać, że jest to już trzecia tego typu podróż Janusza Kobyłki w szczytnym celu. W ubiegłym roku przejechał rowerem ponad 2017 kilometrów, zachęcając Polaków do wspierania rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here