Woda dobra, pogoda wyśmienita

Coraz więcej ludzi wybiera jeziora powiatu włodawskiego na letni wypoczynek. W dużej mierze decyduje o tym jakość wody. We wszystkich siedmiu strzeżonych kąpieliskach jej parametry są bardzo dobre, co potwierdzają regularne badania sanepidu.

Pogoda i obostrzenia pandemiczne sprawiły, że w powiecie włodawskim gości więcej turystów niż zwykle. Największe oblężenie przeżywa Okuninka, gdzie znalezienie noclegu nawet z długim wyprzedzeniem graniczy z cudem. Mnóstwo ludzi odpoczywa też nad jeziorami w gminie Urszulin. I nie ma co się temu dziwić, bo wszystkie akweny Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego słyną z czystej i przejrzystej wody. Na terenie powiatu znajduje się siedem strzeżonych kąpielisk.

Aż cztery z nich zlokalizowane są w Okunince. Ratownicy strzegą bezpieczeństwa również na plażach jezior Sumin i Rotcze w gminie Urszulin oraz na starorzeczu Pompka w Woli Uhruskiej. Jakość wody we wszystkich tych miejscach jest regularnie monitorowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Badania napawają optymizmem, bo w żadnym z kąpielisk nie stwierdzono zanieczyszczeń, skażeń, czy pogorszenia przejrzystości wody. Przeciwnie, jej jakość jest bardzo dobra. I niech tak zostanie jak najdłużej. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here