Woda lała się strumieniami

Podczas potężnej wtorkowej ulewy woda zalała odcinek drogi z Chełma do Kamienia, gdzie trwają jednocześnie trzy budowy: chodnika, ścieżki rowerowej i nakładki asfaltowej. Woda wdzierała się też na podwórka niektórych mieszkańców sąsiadujących z budowaną ścieżką rowerową.

Wzdłuż drogi Chełm – Kamień trwają obecnie trzy inwestycje. Jedna z nich – Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie – to budowa nakładki asfaltowej na odcinku 4,7 km. Dwie pozostałe prowadzi PRD Lubartów. Chodzi o budowę chodnika w granicach miasta Chełm oraz budowę ścieżki rowerowej w gminie Chełm (Strupin Mały). Te dwa przedsięwzięcia odbywają się w ramach projektu „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”, realizowanego przez miasto Chełm.

Po wtorkowej ulewie na drodze w tej okolicy tworzyły się wielkie kałuże. Woda spływała poboczami, zalewając fragmenty ścieżki rowerowej i przylegających do niej zjazdów do posesji położonych w największych zaniżeniach. Tamtejsi mieszkańcy obawiają się, że tego typu problemy będą się powtarzać i chcą, aby wykonawcy inwestycji temu zaradzili.

– Inwestycja, dotycząca budowy ścieżki rowerowej w ramach projektu „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskich Obszarze Funkcjonalnym”, znajduje się w trakcie realizacji i nie została jeszcze ukończona – informuje Biuro Prasowe UM Chełm. – Cały czas prowadzone są prace, których następnym etapem jest między innymi wykonanie i wyprofilowanie zjazdów.

W kwestii przebudowy zjazdów na posesje cały czas trwają spotkania i uzgodnienia w zakresie uregulowania gospodarki wodnej w strefie ścieżki rowerowej, gdzie pomocną rolę w rozwiązaniu problemu mają spostrzeżenia mieszkańców. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę. Wszelkie dalsze prace zostaną wykonane w taki sposób, by nie stwarzać dyskomfortu dla mieszkańców i użytkowników terenów oraz posesji przyległych do realizowanej inwestycji z jednoczesnym zachowaniem norm, przepisów prawa i zapisów zawartych w dokumentacji projektowej.

Wykonawca inwestycji zapewnia też, że w wyniku ulewy nie doszło do żadnych poważnych uszkodzeń budowanej ścieżki czy chodnika.

– Firma PRD informuje, że z tego typu zdarzeniami należy się liczyć, nie mamy bowiem wpływu na warunki pogodowe – mówią w Biurze Prasowym UM Chełm. – Na miejscu nie doszło do żadnych istotnych uszkodzeń, które miałyby wpłynąć na – chociażby – opóźnienie realizacji inwestycji. Wszystko jest i będzie realizowane zgodnie z planem. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here