Wpadł na gorącym uczynku

Przebywający na stażu w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Chełmie mężczyzna próbował ukraść dwa worki z cementem z budowy… Galerii Chełm przy ul. Lubelskiej. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu, a stażystę przed wyjazdem z placu budowy zatrzymała ochrona. Złodziejaszek dostał „dyscyplinarkę” i zajęła się nim policja. Teraz pewnie pali się ze wstydu…


Na idiotyczny pomysł wpadł przebywający na stażu z Powiatowego Urzędu Pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej mężczyzna. Zakład Oczyszczania Miasta dostał zlecenie na wywóz śmieci z terenu budowy Galerii Chełm. Kierownik ZOM-u wysłał samochód-śmieciarkę, a sprawę miał załatwić sam kierowca. Nie pytając nikogo o zgodę, do kabiny auta wsiadł również stażysta.

Na miejscu, gdy kierowca zajmował się opróżnianiem pojemników z odpadami, „pasażer”, sądząc, że nikt go nie obserwuje, załadował do samochodu dwa worki z cementem. Miał pecha, bo teren budowy Galerii Chełm jest monitorowany i ochroniarze doskonale widzieli, jak mężczyzna próbował dokonać kradzieży. Zatrzymali złodziejaszka na gorącym uczynku i przekazali policji.

Stażysta za swój nieprzemyślany „występek” poniesie konsekwencje prawne. Oprócz tego z hukiem wyleciał z MPGK. Prezes spółki Marcin Czarnecki nie miał żadnych wątpliwości i wlepił mu „dyscyplinarkę”. Problemy ma też kierowca śmieciarki, który musi teraz tłumaczyć się, dlaczego bez wiedzy przełożonego zabrał stażystę na „wycieczkę”… (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here