Wpadł na gorącym uczynku

Parczewscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu włodawskiego. Zatrudniony przy budowie drogi mężczyzna systematycznie okradał swojego pracodawcę. Brał wszystko: od narzędzi i urządzeń po paliwo. Mundurowi nakryli go na gorącym uczynku.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego parczewskiej komendy zatrzymali 29-latka, który odpowie za okradanie swojego pracodawcy. Na przełomie października i listopada Komenda Powiatowa Policji w Parczewie była informowana o kradzieżach jakie miały miejsce na terenie budowy drogi wojewódzkiej w kierunku Lubartowa. Łupem złodzieja padały urządzenia, narzędzia oraz paliwo warte w sumie ponad 8 tys. zł.

– Mundurowi ustalili, kto stoi za tym procederem – mówi Artur Łopacki z KPP w Parczewie. – Okazało się, że jest to pracownik tej firmy. Sprawcę ujęto w momencie, gdy swoim samochodem wywoził z budowy skradzione paliwo. Mężczyzna został zatrzymany i trafił na komendę. Podczas przeszukania jego posesji na terenie powiatu włodawskiego policjanci odnaleźli i zabezpieczyli około 250 litrów paliwa oraz narzędzia pochodzące z kradzieży.

29-latek został już przesłuchany i w czwartek (22 listopada) usłyszał zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – wylicza Łopacki. (bm)