Wreszcie bez dziur

Parking przy przychodni we Włodawie został ukończony w niecałe dwa miesiące. Ostatnie prace budowlane wykonano na początku sierpnia. Powstały 43 miejsca postojowe o szerokości 2,5 m oraz jedno dla niepełnosprawnych o szerokości 3,6 m.

O parking od wielu już lat upominali się zarówno korzystający z przychodni, jak i rolnicy, którzy przyjeżdżają do biura ARiMR-u, które się mieści w tym samym budynku. Powiat, który jest właścicielem obiektu, próbował, niestety bezskutecznie, uzyskać pomoc finansową w budowie parkingu od miasta. Ponadto obiekt nie spełniał też kryteriów do uzyskania pomocy zewnętrznej – czy to rządowej, czy unijnej. Dlatego też zarząd powiatu zdecydował się, by własnymi środkami wyremontować parking, którego stan od wielu już lat wołał o ratunek.

Zadanie pn. Przebudowa parkingu przy Przychodni Zdrowia we Włodawie w całości opłacone było ze środków własnych powiatu. Kosztowało 159 tys. zł. Zakres prac obejmował rozbiórkę istniejących elementów parkingu, wykonanie nowej nawierzchni i opaski odwadniającej budynku.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe STYL-BUD z Kulczyna, które inwestycję wykonało przed terminem.

– Na ten parking czekaliśmy bardzo długo – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Cały czas liczyliśmy na możliwość zdobycia środków na jego współfinansowanie, ale ostatecznie nie udało nam się i musieliśmy zrobić to za własne pieniądze. (pk)