Wszyscy bawili się pysznie

Już po raz czwarty Parafia pod wezwaniem Św. Mikołaja oraz lubelska Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprosili mieszkańców na rodzinny festyn. Na Czwartku pysznie bawili się wspólnie dzieci, młodzież i seniorzy.


Atrakcji w niedzielne popołudnie było co niemiara i dla ducha, i dla ciała. Na scenie swoje artystyczne umiejętności prezentowali milusińscy z pobliskich przedszkoli, a także uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 19 i 23. Organizatorzy zaprosili dzieci i młodzież do udziału w turniejach: łuczniczym i tenisa stołowego. Maluchy mogły korzystać także bezpłatnie do woli z dmuchańców, a nieco starsi spróbować swoich sił na rodeo.

Na wszystkich czekały pyszności i napoje przygotowane przez seniorów z Cafe Aktywni, którzy każdego piątku spotykają się o godz. 10 w środowiskowej świetlicy, mieszczącej się nieopodal kościoła.

– Dziękujemy wszystkim gościom i współorganizatorom za ten niesamowity czas – mówi Agnieszka Łysiak z Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, podkreślając jak ważną inicjatywą jest festyn rodzinny organizowany wspólnie z parafią pod wezwaniem Św. Mikołaja. – Te działania międzypokoleniowe pokazują, jak ważna jest rodzina i korzenie. Jak można wspólnie integrować się przy gotowaniu czy robieniu makrel – podkreśla. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here