Wszyscy księża zrobili zrzutkę

Nie tylko księża z parafii NNMP zebrali między sobą pieniądze na chełmski szpital – jak podawaliśmy przed tygodniem. Zrzutkę zrobili wszyscy księża dekanatu Chełm-Wschód. A po nich szpitalowi darowiznę pieniężną przekazali także księża dekanatu Chełm-Zachód. Łącznie duchowni podarowali szpitalowi 23 600 zł.

Przed tygodniem pisaliśmy o pomocy finansowej, którą chełmski szpital dostał od księży z parafii na Górce. 18 tys. zł, które przekazano szpitalowi, pochodziło nie tylko od nich, ale od wszystkich duchownych z dekanatu Chełm-Wschód, którego dziekanem jest ks. Andrzej Sternik, proboszcz parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

– Zbiórkę prowadziliśmy wśród wszystkich księży z naszych parafii, część środków przekazaliśmy także na centralną akcję diecezjalną pomocy szpitalom – mówi ks. Sternik.

Dekanat Chełm-Wschód skupia łącznie 14 parafii.

– Cieszymy się z każdej pomocy, jaka do nas trafia, a pieniądze możemy przeznaczyć na zakupy środków ochrony dla naszych pracowników – mówi Mariusz Kowalczuk, zastępca dyrektora ds. administracyjnych w szpitalu w Chełmie.

Z pomocą szpitalowi ruszył także sąsiedni dekanat Chełm-Zachód, którego dziekanem jest ks. Józef Piłat. Książa z 13 tamtejszych parafii zebrali między sobą 5600 zł. (bf)