Wybiło 100 tysięcy

Jeszcze kilka tygodni temu Kamila Ślązak nie wierzyła, że kiedykolwiek uda jej się zebrać pieniądze na horrendalnie drogi lek, który jako jedyny może uratować jej życie. Teraz pojawiła się nadzieja.

Zaledwie w ciągu tygodnia na rzecz 21-letniej chełmianki udało się zebrać 100 tys. zł. Wszyscy jednak wierzą, że to dopiero początek, bo kwota potrzebna na leczenie jest o wiele wyższa.
– Cena za moje życie jest dramatycznie wysoka. By zacząć leczenie, muszę uzbierać przynajmniej na kilka miesięcy kuracji. Koszt jednej dawki leku to ok. 50 tys. zł, a rocznej terapii to prawie dwa miliony zł – mówi Kamila Ślązak. – Co gorsza, kiedy już zacznę przyjmować lek, nie mogę przerwać, bo umrę. Pierwsza dawka będzie dla mnie szansą na życie, ale wtedy też zacznę się bać. Czy starczy pieniędzy na kolejne? – obawia się Kamila, ale z drugiej strony, głęboko wierzy, że uda się zebrać potrzebne pieniądze. – Muszę wierzyć, że się uda. Moi bliscy tak bardzo na mnie liczą, nie mogę im tego zrobić. Nie mogę umrzeć.
Przypomnijmy. Kamila choruje na nocną napadową hemoglobinurię. To bardzo rzadkie schorzenie, które prowadzi do wielu chorób i powikłań zagrażających życiu. W jej przypadku choroba od dziewięciu lat doprowadza do niewydolności organy wewnętrzne. Cztery lata temu usunięto jej śledzionę, na początku tego roku prawą nerkę. Teraz i druga nerka odmawia posłuszeństwa. Istnieje też niebezpieczeństwo, że wątroba będzie wymagała przeszczepu. A gdyby tego było mało, w ubiegły poniedziałek z powodu bardzo silnego bólu brzucha dziewczyna znów trafiła na blok operacyjny. Usunięto jej wyrostek robaczkowy i okazało się, że jej jelita są w bardzo kiepskim stanie. Jednym ratunkiem jest przeszczep szpiku kostnego. Teraz jednak, przy tak złym stanie zdrowia dziewczyny, nie może być o nim mowy. Najpierw konieczna jest terapia horrendalnie drogim lekiem.
Każdy, kto chciałby pomóc Kamili i dać jej szansę na życie, może przelać dowolną kwotę na konto Fundacji „Siepomaga”, nr konta: 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425. W tytule przelewu należy wpisać: 6750 Kamila Ślązak darowizna.
Przelać pieniądze można też za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/kamila-slazak.
Liczy się każda złotówka. (mg)