Wyciek gazu na stacji

Groźne zdarzenie na stacji paliw w Wojsławicach. W czwartkowe popołudnie (20 sierpnia, około godz. 13:30) doszło do wycieku gazu LPG. Starszy pan po zatankowaniu uderzył w instalację zbiorników.

– Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ulatniającym się w bardzo dużej ilości gazie na stacji paliw w Wojsławicach – informuje sierż. Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Jak ustalili policjanci, 72-letni mężczyzna, odjeżdżając po zatankowaniu samochodu, zaczął zapinać pasy, przy czym niefortunnie skręcił kierownicę i wjechał w zawory instalacji gazowej dwóch zbiorników, w wyniku czego doszło do ich rozszczelnienia. Dodatkowo 72-latek podczas tych manewrów pomylił hamulec z gazem – relacjonuje sierżant.

Na miejsce wysłano strażaków z chełmskiej komendy PSP oraz z OSP Wojsławice, którzy zabezpieczyli teren i przystąpili do usunięcia wycieku gazu. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a zagrożenie wybuchem udało się szybko wyeliminować. – Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za inne osoby. Niestety przez nieuwagę można narazić zdrowie lub życie innych osób, ale również mienia – apeluje Głąb-Kunysz. (pc, fot. OSP KSRG Wojsławice)