Wycofała się, ale straciła

Chociaż kobieta twierdzi, że ostatecznie wycofała się z transakcji i nie podała danych ze swojej karty, z jej konta i tak zniknęły pieniądze. Oszust zadziałał metodą „na Olx”.

We wtorek (21 września) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał kolejne z rzędu zgłoszenie o internetowym oszustwie.

– Z relacji 38-letniej kobiety wynikało, że na jednym z portali aukcyjnych wystawiła do sprzedaży dziecięce łóżeczko i torebkę. Jeszcze tego samego dnia nawiązała z nią kontakt osoba, która chciała kupić wystawiony przez nią mebel – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Chodziło oczywiście o platformę Olx. Oszust skontaktował się ze sprzedającą przez komunikator WhatsApp – prosił o wysyłkę towaru i skorzystanie z opcji płatności internetowych. Mieszkanka gminy Sawin weszła w otrzymany od niego link do transakcji, aby zalogować się na swoje konto bankowe. Z jej rachunku wypłacone zostało ponad 1600 złotych. – Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby – przestrzega komisarz Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here