Wyprzedził na czołówkę

O krok od tragedii. Wyprzedzanie przez 19-latka skończyło się czołowym zderzeniem. Strażacy pomagali ratownikom w transporcie ofiary.

Jak informuje chełmska policja, do wypadku doszło w środę (12 sierpnia) około godz. 22 w miejscowości Malinówka w gminie Sawin.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Seat, 19-letni mieszkaniec gminy Sawin, podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu zderzył się czołowo z samochodem marki Audi, którym kierował 60-letni obywatel Ukrainy – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby. W wyniku czołowego zderzenia Seat Ibiza zjechał do rowu, Audi A6 zatrzymało się na poboczu drogi. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i pomogli ratownikom w transporcie poszkodowanego 19-latka na desce ratunkowej do karetki. Medycy na sygnale przewieźli go do szpitala. Na chełmski SOR trafił również ze stłuczoną klatką piersiową kierowca audi. Okoliczności wypadku wyjaśnia teraz policja. (pc)