Wystawy otwarte

Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie jest otwarte dla zwiedzających. Restrykcje sanitarne ograniczają liczbę zwiedzających, ale warto się dostosować, aby obejrzeć wystawy.

Dzięki złagodzeniu zasad „narodowej kwarantanny” od 2 lutego br. znowu można zwiedzać ekspozycje Muzeum Ziemi Chełmskiej.

– Co prawda, restrykcje sanitarne ograniczają liczbę odwiedzających do 8 osób w każdej z czterech lokalizacji Muzeum Ziemi Chełmskiej, ale z drugiej strony stwarza to warunki do kontemplowania sztuki w spokoju – informują chełmscy urzędnicy.

Odwiedzając muzeum trzeba pamiętać o zasłonięciu ust i nosa, dezynfekcji rąk i dystansie. Do 28 lutego można oglądać ekspozycję „Matka Boska Chełmska. Ikonografia”. To prezentacja kilkudziesięciu obrazów, feretronów, chorągwi, medali i innych archiwaliów, poświęconych kultowi cudownego obrazu.

Dzieła powstawały na przestrzeni setek lat i zostały sprowadzone z kościołów, cerkwi i muzeów z całej Polski. Do dyspozycji zwiedzających jest też pokaźna kolekcja sztuki współczesnej, z pracami takich polskich artystów jak Jerzy Duda-Gracz, a także stałe ekspozycje poświęcone przyrodzie i historii Chełma i okolic. Muzeum Ziemi Chełmskiej czynne jest od wtorku do piątku w godzinach 10.00 – 15.30 oraz w soboty i niedziele od godz. 12.00 do 15.30.

Aktualne ekspozycje

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na następujące wystawy, ul. Lubelska 55: „Matka Boska Chełmska. Ikonografia”, „Odmienne postawy – cztery przestrzenie. Mistrzowie współczesności z kolekcji Galerii 72”, ul. Lubelska 57 „Skarby przyrody”, „Co powinniśmy wiedzieć o przyrodzie Ziemi Chełmskiej. Unikalny świat przyrody”, „Chełm w fotografii XIX i XX wieku”; ul. Lubelska 56A: „Powrót do przeszłości. Dzieje tradycyjnej kultury regionu chełmskiego”, „Z pogranicza…” wystawa fotograficzna Ryszarda Karczmarskiego. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here