Wysyp pijaków za kółkiem

Aż sześciu pijanych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu włodawskiego w ciągu ostatnich kilku dni. Rekordzista wydmuchał ponad 2 promile. Niewiele mniej miał 71-latek z gminy Hanna, który oprócz tego posiadał trzy ważne zakazy sądowe na prowadzenie pojazdów, w tym dwa dożywotnie.

We wtorek (2 czerwca) policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. – Jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 57-latek z gminy Wola Uhruska – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Cyklista został zatrzymany przez dzielnicowego podczas jazdy tzw. wężykiem w miejscowości Bytyń. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile.

Do kolejnej kontroli drogowej z udziałem pijanego kierowcy doszło w Babsku (gm. Urszulin). Policjanci Ruchu Drogowego ustalili, że oprócz tego, że 53-latek z gminy Urszulin wsiadł za kierownicę swojego Audi mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, to złamał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. To samo przestępstwo popełnił 71-latek z gminy Hanna zatrzymany przez policjantów drogówki w Holeszowie.

Badanie alkomatem wykazało, że podróżował Renault z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a sprawdzenie w systemach wykazało, że złamał 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym 2 dożywotnie. Niechlubnym rekordzistą okazał się, 36-latek z gminy Hanna, który jechał Audi także w Holeszowie z ponad 2 promilami – wylicza pani rzecznik, a to jeszcze nie koniec.

– W sobotę (30 maja) patrol Ruchu Drogowego zatrzymał 33-latka z Siedlec, który wsiadł za kierownicę mimo że miał prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna wypadł z drogi i uszkodził znak. Został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.

Kolejny nietrzeźwy na drodze, to 23-letni cyklista, który w niedzielę (31 maja) wieczorem w Kosyniu (gm. Wola Uhruska) jechał jednośladem bez świateł nie mogąc przy tym utrzymać prostego toru jazdy. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wszyscy kierujący odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast złamanie zakazu sądowego może skutkować nawet pięcioletnim pobytem w zakładzie karnym. (bm)