Wyszedł za kaucją

Sąd Rejonowy we Włodawie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec sprawcy śmiertelnego wypadku w Świerszczowie warunkowy areszt tymczasowy. Podejrzany wpłacił jednak poręczenie majątkowe i za śmierć kolegi odpowie z wolnej stopy.

Do tragicznego zarzenia doszło w niedzielę (24 lutego) około godziny 4.30 na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Świerszczów (gm Cyców). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Stary Brus, kierujący samochodem marki BMW, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer – 24-letni mieszkaniec gminy Stary Brus.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że w chwili zdarzenia miał on ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tej tragedii. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego skutkiem jest śmierć innej osoby, kierującemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. (bm)