Wzmocnione siły komendy

Ciepła słoneczna pogoda, ale przede wszystkim chęć ucieczki z miasta i przetrwanie epidemii na łonie przyrody sprawiły, że Okuninka mocno zwiększyła swoją populację. Nad Jezioro Białe ciągną ludzie w autach na obcych rejestracjach, a włodawska policja z większym baczeniem i większymi środkami pilnuje obecnych obostrzeń.

Straż Miejska z Włodawy oraz członkowie Wojsk Obrony Terytorialnej są obecnie pod rozkazami komendanta Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Rząd przedłużył obostrzenia związane z walką z epidemią koronawirusa, więc zwiększone siły funkcjonariuszy są niezbędne, by pilnować przestrzegania prawa przez obywateli.

– Do niedzieli 19 kwietnia obowiązują nadal ograniczenia w przemieszczaniu się, zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego, ograniczenia w wydarzeniach o charakterze religijnych – w kościołach może przebywać maksymalnie 5 osób. Ta zasada obowiązywała również w święta Wielkiej Nocy. Zamknięte pozostają też wszystkie parki, lasy, plaże, bulwary, promenady, również te wokół Jeziora Białego, co będziemy skrupulatnie sprawdzać.

Jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dochodzi w tych miejscach do naruszenia przepisów, będą zdecydowanie reagować – wylicza Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Obecnie policjantom z KPP we Włodawie pomagają strażnicy miejscy oraz członkowie Wojsk Obrony Terytorialnej, więc w terenie działa o wiele więcej patroli. Dzięki temu mamy praktycznie ciągłe baczenie na miejsca, gdzie mogą gromadzić się ludzie, w tym na Okuninkę – dodaje pani rzecznik. (bm)