XI Spotkania Trzech Kultur

W niedzielę, 14 lipca, w Wojsławicach odbędą się tradycyjne „Spotkania Trzech Kultur”. Będzie to jedenasta edycja imprezy. Organizatorami są Wójt Gminy Wojsławice; Rada Gminy Wojsławice; Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach; Parafia Rzymskokatolicka w Wojsławicach; Parafia Prawosławna w Chełmie, a także Stowarzyszenie Miłośników Wojsławic oraz Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice.

Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 12.00 w kościele w Wojsławicach, następnie o godz. 13:30 nabożeństwo w cerkwi. O 14:30 rozpocznie się część koncertowa przed ratuszem. W programie koncert zespołu Yaron Trio (w repertuarze pieśni reprezentujące różne nurty kultury żydowskiej, śpiewane w językach jidysz, hebrajskim i ladino). Oprócz Yaron Trio kulturę żydowską reprezentować będzie zdolna, młoda akordeonistka Patrycja Wilgos.

Kulturę ukraińską reprezentować będą zespół „Życzenie” z Wołynia. Zespół działa przy Wołyńskim Towarzystwie Sztuki Polskiej i tworzą go profesjonalni muzycy. W programie także występ zespołu muzycznego z Pawliwki na Ukrainie oraz Barbary Nowakowskiej z pieśniami łemkowskimi i ukraińskimi.

Kulturę polską reprezentować będzie zdobywca wielu nagród na licznych przeglądach – zespół Siedliszczanie znad Wieprza, który zdobył między innymi I miejsce na VI Międzypowiatowym Festiwalu Zespołów Śpiewaczych w Werbkowicach oraz Dziecięcy zespół tańca ludowego działający przy GOK w Horodle. O wielokulturowości Wojsławic opowie grupa teatralna „Nie tak powarzni” podczas spektaklu „Gęsia skórka”. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here