Z krzykaczką po mieście

„Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bliskich. Bezwzględnie pozostań w domu. Wychodź tylko w ostateczności, stosując niezbędne środki ostrożności” – od ubiegłego poniedziałku patrole Straży Miejskiej jeżdżą z megafonem po miejskich osiedlach i wzywają chełmian do pozostania w domach.

– Celem akcji jest zwrócenie mieszkańcom Chełma uwagi, by nie lekceważyli zagrożenia epidemią koronawirusa. Zwracamy uwagę, by zadbali o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bliskich, pozostając w domu, a wychodzili tylko w ostateczności, stosując niezbędne środki ostrożności. Do seniorów apelujemy, aby o zakupy poprosili rodzinę, sąsiadów lub wolontariuszy służb miejskich, dzwoniąc pod numer telefonu: 825643192.

Osoby, które ostatnio były za granicą lub miały styczność z osobami potencjalnie zakażonymi prosimy, by nie bagatelizowały i nie ukrywały tego faktu, a powiadomiły o tym służby sanitarno-epidemiologiczne. Apelujemy także do osób, które mają kaszel, duszności i gorączkę, by nie udawały się do przychodni lub na SOR naszego szpitala, a skorzystały z teleporady lekarza rodzinnego lub nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – mówi Zbigniew Grochmal, komendant SM.

W ramach rozpoczętej 16 marca akcji, oprócz odtwarzania komunikatu przez megafon, patrole straży zwracają też m.in. uwagę na dzieci i młodzież, przebywające bez wyraźnej potrzeby na ulicach miasta i w miejscach publicznych. To wszystko, jak to określił za pomocą mediów społecznościowych prezydent Chełma, w obawie przed rozluźnieniem atmosfery przy sprzyjającej spacerom pogodzie. (pc)