Z MOSiR-em bezpiecznie

Pod hasłem „Bezpieczne wakacje” włodawski MOSiR rozpoczął w poniedziałek (27 lipca) zajęcia sportowo-rekreacyjne z dziećmi, realizując stopniowo harmonogram pełen atrakcyjnych niespodzianek, zabaw i gier sportowych.


– Żeby umilić najmłodszym czas i jak najlepiej zaprezentować nasze okolice, w programie przewidziano różnorodne formy aktywności zarówno fizycznej, jak i umysłowej – mówi dyrektor Teresa Zaleńska-Sak. – Program został wzbogacony edukacyjnie w zakresie zagadnień dotyczących bezpiecznych wakacji, uzależnień oraz promowania zdrowego stylu życia. Do tej pory gościliśmy wszystkie grupy dzieci.

Zachowując ostry reżim sanitarny dzieci uczestniczyły już w pierwszych zajęciach, a przed nami jeszcze kilkanaście takich spotkań. Pełne uśmiechu i radości spędzamy ten czas na świeżym powietrzu.

Organizatorem wakacji jest Uczniowski Klub Sportowy działający przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włodawie. Środki na realizację tego projektu pozyskano z ratusza w ramach konkursu – zadania z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. (-)