Z nożem na pograniczników

W areszcie czeka na proces 33-latek, którego na kradzieży przyłapali funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna był bardzo agresywny. Próbującym go zatrzymać pogranicznikom, którzy wracali ze służby, machał przed twarzami nożem.

O kradzieży sprzętu z jednego z włodawskich marketów policjantów powiadomili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy po służbie robili tam zakupy. – Ich uwagę zwrócił mężczyzna, który wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Mężczyźni ruszyli w pościg za sprawcą kradzieży.

Gdy zapytali go o skradzione przedmioty, ten wyjął nóż i zaczął im grozić. Pogranicznicy powiadomili policję. Funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawcą kradzieży jest 33-letni mieszkaniec gminy Włodawa, który, jak się okazało, już wcześniej dokonywał podobnych kradzieży w tym samym markecie, a skradzione przedmioty sprzedawał.

33-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Łączne straty oszacowano na blisko 900 złotych. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje pani rzecznik. (bm)