Z nożem na zakupy

Do 18 lat więzienia grozi 39-letniemu bandycie, który napadł z nożem na sklep przy ul. Zbożowej w Lublinie. Gdy uciekł z utargiem, w pościg ruszyła ekspedientka i właściciel. Zatrzymali rozbójnika jeszcze przed przyjazdem patrolu policji.


Początkowo rozbójnik udawał zwykłego klienta. Gdy wyczuł dogodny moment, przystąpił do ataku. – Wziął z półki gumy do żucia oraz piwo i podszedł do kasy. Gdy ekspedientka naliczała towar, wyciągnął z kieszeni nóż i wszedł za ladę. Następnie zaczął grozić kobiecie i domagać się pieniędzy.

Ukradł z kasy kilkaset złotych i uciekł – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Po chwili w sklepie pojawił się właściciel. Mężczyzna od razu z pracownicą zaczęli przeszukiwać okolicę. Jeszcze przed przyjazdem patrolu natrafili na sprawcę. Mężczyzna został przez nich ujęty i przekazany policjantom. Jak się okazało, był kompletnie pijany – dodaje.

39-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchanyi usłyszał zarzuty rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mieszkańcowi Lublina grozi do 18 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here