Z Włodawy po życie

Nie Czekaj Wybierz Życie – pod takim hasłem trwa w 2020 roku kampania społeczna Fundacji Onkorejs Wybieram Życie. Od kilku lat fundacja organizuje dla osób onkologicznych rejsy pełnomorskie i piesze marsze o nazwie Onkorejs Granicami Polski. Trasa jednego z nich będzie przebiegać m.in. przez Włodawę.

– W tym roku chcemy dotrzeć do jeszcze większej liczby osób chorych na raka, ich rodzin i i osób wspierających. Chcemy przełamać stereotypy i pokazać ludziom, że z chorobą można żyć i dokonywać rzeczy z pozoru niemożliwych – mówi Magdalena Lesiewicz, prezes Fundacji Onkorejs – Wybieram Życie. – Chcemy pokazać, że choroba onkologiczna nie jest przeszkodą, aby spełniać swoje marzenia – nawet takie, które wymagają sporej odwagi czy wysiłku.

W naszych rejsach i marszach biorą udział osoby z całej Polski, stąd pomysł na kampanię społeczną, która pomoże dotrzeć do jeszcze większej liczby osób. Chcemy walczyć ze stygmatyzacją i dawać chorym dobrą energię do zdrowienia – dodaje. W ramach kampanii, na przełomie czerwca i lipca, odbędzie się Onkorejs Granicami Polski. To 7-dniowy marsz, który obejmie piesze trasy wzdłuż granic Polski oraz specjalną trasę rowerową. Start jednej z nich wyznaczono we Włodawie.

W czasie marszu odbywają się spotkania, na których uczestnicy dzielą się swoim doświadczeniem: jest mowa o profilaktyce, znaczeniu badań, o tym, że rak wcześnie wykryty jest uleczalny. W marszu biorą udział osoby z chorobą nowotworową, ale również ich rodziny i zdrowe osoby wspierające.

Już teraz trwa zbiórka na FB, która pomoże wielu osobom sfinansować marzenie o rejsie życia. Można również przekazać 1% podatku – KRS Fundacji: 0000597569. Więcej na www.onkorejs.pl. (b)