Za dużo niechcianych kociaków

– Dokarmiam bezdomne koty, a ostatnio opłaciłam sterylizację jednej z kotek z mojej okolicy, która już wiele razy miała kocięta. Kiedy miasto przeprowadzi akcję sterylizacji bezdomnych kotów? – pyta nasza Czytelniczka.

Niedawno, w artykule „Chcieli wrobić weterynarzy”, informowaliśmy o planowanej sterylizacji 35 bezpańskich kotek. Miasto ogłosiło postępowanie w ramach zapytania ofertowego. Nie zgłosił się żaden gabinet weterynaryjny, bo zakres zamówienia obejmował m.in. przetransportowanie zakwalifikowanych kotek do wykonania zabiegu sterylizacji z Chełma do zakładu leczniczego i odwiezienie wysterylizowanych kotek do osób dokarmiających lub w rejon, z którego zostały zabrane. Niedawno zadzwoniła do redakcji chełmianka, która często dokarmia koty, bo nie może patrzeć obojętnie na krzywdę zwiarząt.

– Żal mi było patrzeć na kotkę, która po raz kolejny miała kocięta, więc zapłaciłam za jej sterylizację – mówi nasza rozmówczyni. – Kosztuje to kilkaset złotych. Nie pierwszy raz to zrobiłam. Moje pieniądze, moja dobra wola, ale chciałam wiedzieć, kiedy miasto przeprowadzi taką akcję sterylizacji wśród bezpańskich kotów. To potrzebne, bo tyle nowych kociaków wciąż pojawia się w centrum miasta.

W biurze prasowym chełmskiego ratusza informują, że miasto ponownie przeprowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na „Sterylizację bezdomnych kotek z terenu miasta Chełm”.

– Po konsultacjach z weterynarzami, ze względu na nadchodzący czas upałów, niekorzystny dla przeprowadzania tego typu zabiegów, kolejne postępowanie zostało zaplanowane na jesień – informują w chełmskim ratuszu. – Zakres zamówienia będzie obejmował m.in. przetransportowanie zakwalifikowanych kotek do wykonania zabiegu sterylizacji z terenu miasta Chełm do zakładu leczniczego dla zwierząt oraz odwiezienie wysterylizowanych kotek do osób dokarmiających lub w rejon, z którego zostały zabrane.

Wykonawca, z którym zostałaby podpisana umowa, w ramach realizacji przedmiotu umowy: 1) przyjmowałby zwierzęta wyłącznie od osób, które posiadają skierowanie wystawione przez Departament Komunalny Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Chełm, 2) mógł zlecić wyłapywanie oraz transport bezdomnych kotek do i z zakładu leczniczego dla zwierząt innemu podmiotowi, instytucjom społecznym, stowarzyszeniom i towarzystwom zajmującym się ochroną zwierząt.

Na ten cel miasto ma 6 300 zł. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here