Za wcześnie odszedłeś komisarzu

Śp. kom. Marcin Szwajgier od ponad 17 lat służył w Policji

Lubelski garnizon pożegnał przedwcześnie zmarłego komisarza Marcina Szwajgiera.

Marcin Szwajgier od ponad 17 lat służył w Policji. Funkcjonariusz przez większość czasu związany był z Komendą Miejską Policji w Lublinie. Przez pierwsze lata służył w pionie prewencji. Następnie doświadczenie zdobywał m.in. w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Lublinie. Od 2013 roku był policjantem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, gdzie realizował swoje pasje i przechodził kolejne szczeble kariery. Ostatnio zajmował stanowisko kierownika referatu.

– Komisarz Marcin Szwajgier był zawsze aktywny, chętny do pomocy kolegom oraz mieszkańcom nawet poza służbą. Był wyróżniającym się policjantem. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. To policjant, który pomaganie miał we krwi. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku niespełna 45 lat, opuszczając pogrążoną w żalu rodzinę, ale też nas policjantów i pracowników Policji – wspomina nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie. – Wszyscy łączymy się w bólu z jego bliskimi. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych składa Komendant Miejski Policji w Lublinie podinsp. Tomasz Gil.

Nabożeństwo żałobne odbyło się w środę, 27 lipca w Kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Lublinie przy ulicy Głuskiej 145. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here