Zabił i uciekł

Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy i ucieczka z miejsca zdarzenia – za takie przewinienia odpowie 30-latek z gminy Urszulin, który swoim Golfem potrącił rowerzystkę. Kobiety, mimo reanimacji, nie udało się uratować.

W środę (10 kwietnia) przed godziną 19 w miejscowości Andrzejów na drodze relacji Urszulin – Hańsk doszło do tragicznego wypadku. – VW Golf potrącił jadącą rowerem w tym samym kierunku 72-latkę – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a kobieta w związku z doznanymi obrażeniami, pomimo prowadzonej reanimacji, zmarła.

Policjanci ustalili dane pojazdu, który uczestniczył w wypadku. Z widocznymi uszkodzeniami, wskazującymi na udział w wypadku, był on ukryty na posesji 30-latka z gminy Urszulin, który, jak ustalili policjanci, najprawdopodobniej kierował nim w chwili wypadku. Mężczyzna został zatrzymany. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – wylicza Szymańska. (bm)