Zabrakło szczęścia

Mimo dobrej gry, trzech zdobytych goli, juniorzy młodsi Chełmianki wrócili z Białej Podlaskiej bez punktów. Podopieczni Radosława Leonowicza dwukrotnie doprowadzili do wyrównania, jednak zbyt szybko dali sobie strzelić kolejne bramki i zabrakło czasu, by wywalczyć choćby punkt.

Drużyna juniorów młodszych Chełmianki pojechała do Białej Podlaskiej osłabiona. Trener Radosław Leonowicz miał do dyspozycji zaledwie 14 piłkarzy. – Kilku zawodników nie mogło zagrać z różnych przyczyn. Mimo to dobrze weszliśmy w mecz, graliśmy jak równy z równym z wyżej notowanym przeciwnikiem – opowiada.

Gospodarze wyszli na prowadzenie, ale do remisu doprowadził Dominik Dąbrowski. – I powinniśmy ten wynik utrzymać do przerwy, jednak minutę po naszej bramce straciliśmy drugiego gola. Na początku drugiej połowy wyrównaliśmy i znów bardzo szybko daliśmy się rywalowi zaskoczyć. TOP miało jeszcze rzut karny, który został przestrzelony. Myśmy zaatakowali i stworzyliśmy sobie dwie świetne okazje.

Najpierw Wyrostek nie zdążył do podania Dąbrowskiego wzdłuż bramki, a potem Jeż w sytuacji sam na sam z bramkarzem spóźnił się ze strzałem i przeciwnik zdołał uchronić swój zespół przed utratą gola. Później po kontrataku straciliśmy czwartą bramkę, ale nie rezygnowaliśmy z walki o korzystny wynik. W doliczonym czasie gry zdobyliśmy kontaktowego gola, lecz na wyrównanie zabrakło nam czasu – dodaje trener Leonowicz.

W kolejnym meczu juniorzy młodsi Chełmianki zagrają u siebie z Lublinianką. Początek w niedzielę 27 bm. o 13.30 na stadionie miejskim w Chełmie.

TOP 54 BIAŁA PODLASKA – ChKS CHEŁMIANKA 4:3 (2:1)

Gole dla Chełmianki strzelili: Dąbrowski w 39 min., Żurek w 51 min. i Kuźmiński w 90+3 min. z karnego.

ChKS: Nowosad – Marczuk, Kuźmiński, Tywoniuk, Owczarek (35 Barszczewski), Jeż, Mazurek, Kołaczkowski (60 Malec), Żurek (81 Kuryś), Dąbrowski, Wyrostek.

Inne wyniki 11. kolejki: MOSiR Lubartów – Stal Kraśnik 0:0, Lublinianka – Wisła Puławy 2:2, Łada Biłgoraj – Widok Lublin 0:2. (r)

1. TOP 54 11 27 40-20
2. Wisła P. 11 26 54-17
3. Lublinianka 10 17 21-14
4. CHEŁMIANKA 11 15 23-31
5. Stal K. 11 14 16-25
6. Widok L. 10 8 14-24
7. Łada 11 7 11-32
8. MOSiR 11 5 7-23