Zagrali dla Dawida Ptaka

Poker Team Lublin, najlepszy zespół turnieju

Poker Team Lublin wygrał XII Wojewódzki Charytatywny Turniej Piłki Halowej, organizowany w Piaskach przez Artura Banasika. Nie zwycięstwo w zawodach było jednak najważniejsze, ale pomoc choremu na nowotwór układu krwiotwórczego Dawidowi Ptakowi z Lublina. Z wpisowego oraz licytacji sportowych pamiątek organizatorom udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych, które przekazane zostaną na leczenie 16-latka.


– Środowisko piłkarskie Lubelszczyzny po raz kolejny stanęło na wysokości zadania, by wesprzeć osoby poszkodowane przez los – mówi Artur Banasik, pomysłodawca i organizator Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju Piłki Halowej, którego historia sięga 2006 roku. – Tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a atmosfera zarówno na trybunach, jak i na boisku była fantastyczna – ocenia Banasik.
W tym roku piłkarze i kibice zagrali dla 16-letniego Dawida Ptaka. Lublinianin zmaga się z chorobą nowotworową układu krwiotwórczego. Przez dwa dni na parkiecie Zespołu Szkół w Piaskach rywalizowały aż 32 zespoły. Po raz kolejny turniej wygrał Poker Team, a tytuł najlepszego zawodnika zdobył lider lubelskiej drużyny, Erwin Sobiech.
O ile w finale „karciarze” łatwo rozprawili się z Soft Baits Systems, wygrywając 3:0, o tyle wcześniej mieli sporo problemów. W grupie zajęli drugie miejsce za Klastmedem, z którym przegrali jedyny mecz w turnieju 2:3, a w ćwierćfinale wyeliminowali ETW dopiero w rzutach karnych.
Trzecia lokata przypadła Dywanom Łuszczów, które w decydującym spotkaniu w karnych pokonały 3:1 Solidarność PZL, tegorocznych mistrzów Powiatowej Amatorskiej Ligi w Halowej Piłce Nożnej w Świdniku.
Oprócz niesamowitych piłkarskich emocji kibice zgromadzeni w hali w Piaskach mogli liczyć na sporo atrakcji.
Przed decydującymi o medalach spotkaniami odbył się konkurs dla publiczności „charytatywny kozak”, w którym zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Ponadto prowadzone były liczne licytacje sportowych pamiątek, z których pozyskane środki przekazane zostały na leczenie Dawida Ptaka. Można było wylicytować między innymi koszulkę: Piotra Tomasika z Lecha Poznań z autografem czy też strzelającego gole dla Legii Warszawa, a pochodzącego z Lubelszczyzny Jarosława Niezgody, a także meczowe trykoty Motoru i Avii. Do akcji włączył się nawet Zbigniew Boniek, prezes PZPN, który przekazał na licytację futbolówkę z własnym podpisem.
Z wpisowego oraz licytacji organizatorom udało się zebrać pokaźną sumkę.
– Deklarowana kwota wpłat to około piętnaście tysięcy złotych – mówi Artur Banasik, zaznaczając, że kwota środków na leczenie 16-latka może wzrosnąć. W Internecie trwają bowiem jeszcze licytacje. Na profilu turnieju na Facebooku do końca poniedziałku (19 marca) można na przykład licytować piłkę z autografami zawodników warszawskiej Legii. W sobotę rano futbolówka wyceniana była już na 800 złotych. MAG

Artur Banasik, pomysłodawca i organizator Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju Piłki Halowej, przekazuje symboliczny czek

Wyniki

Faza pucharowa
1/4 finału

Dywany Łuszczów – ZIP Kalina

2:1 (0:0)
Bramki: Michał Kozak, Kamil Cieśla – Jakub Świderski.

ETW – Poker Team Lublin

1:1 (0:1) rzuty karne 5:6
Bramki: Krystian Okoniewski (rzut karny) – Łukasz Sobiech.

Klastmed – Solidarność PZL

0:2 (0:1)
Bramki: Paweł Szyjduk, Paweł Uliczny.
RehaĆwik Team – Soft Baits Systems 1:3 (0:2)
Bramki: Paweł Klimkiewicz – Krystian Kołodziejski 2, Sebastian Baran.
1/2 finału

Dywany Łuszczów – Poker Team Lublin 1:3 (0:1)

Bramki: Kamil Cieśla – Paweł Bielak, Łukasz Sobiech (przedłużony rzut karny), Piotr Baran.
Solidarność PZL – Soft Bait Systems 1:1 (0:1) rzuty karne 3:4
Bramki: Paweł Uliczny – Sebastian Baran.
o 3. miejsce

Dywany Łuszczów – Solidarność PZL 2:2 (0:1) rzuty karne 3:1

Dywany: Bartłomiej Barwiak, Jakub Bomba, Kamil Cieśla, Paweł Kasak, Maciej Kędziora, Arkadiusz Kowalczyk, Michał Kozak, Tomasz Kwiatosz, Mariusz Skorek, Mateusz Zawiślak.
Solidarność PZL: Piotr Chlebuś, Grzegorz Cimek, Krystian Joć, Jacek Kochalski, Wojciech Pogorzelski, Jakub Solarski, Marcin Szyjduk, Paweł Szyjduk, Paweł Uliczny.
Bramki: Bartłomiej Barwiak, Kamil Cieśla – Paweł Szyjduk, Marcin Szyjduk
finał

Poker Team Lublin – Soft Baits Systems 3:0 (2:0)

Poker Team: Piotr Baran, Paweł Bielak, Michał Bloch, Grzegorz Kamiński, Wojciech Krzymowski, Bartosz Nogas, Michał Rycerz, Erwin Sobiech, Łukasz Sobiech, Robert Susz.
Soft Bait Systems: Kamil Baran, Sebastian Baran, Piotr Chruściel, Radosław Kocot, Krystian Kołodziejski, Michał Młynarczyk, Patryk Przebirowski, Krzysztof Wójcik, Mateusz Ziętek.
Bramki: Łukasz Sobiech, Piotr Baran, Paweł Bielak.

nagrody indywidualne

najlepszy bramkarz: Arkadiusz Kowalczyk (Dywany Łuszczów)
najlepszy piłkarz: Erwin Sobiech (Poker Team Lublin)
najlepszy strzelec: Piotr Michoński (Zamkowo) – 11 goli
Nagrodę specjalną dla najmłodszego zawodnika otrzymał 15-letni Piotr Ćwik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here