Załatają największe dziury

W końcu ruszyły długo oczekiwane przez chełmian remonty dróg. Potrwają do 15 grudnia. W pierwszej kolejności – do 30 listopada – załatanych ma być siedemnaście odcinków dróg.

Niedawno zadzwonił do naszej redakcji chełmianin, informując o asfaltowej wyrwie w ulicy Judyma. Według niego mogła być rekordowo duża, biorąc pod uwagę ubytki na innych chełmskich ulicach. Koleina zwróciła też uwagę urzędników, bo ulica Judyma została zakwalifikowana do naprawy. Podobnie jak szesnaście innych usianych dziurami odcinków ulic w Chełmie. Przetarg na remonty bieżące dróg, w tym także chodników, wygrało MPRD w Chełmie.

Zadanie opiewa na 232 716 zł i spółka ma je wykonać do 15 grudnia. W pierwszej kolejności tj. 30 listopada br. Departament Inwestycji i Rozwoju UM Chełm zlecił MPRD Chełm wyrównanie ulic: Prusa, Chomentowskiego, Wieniawskiego, Judyma, Chełmońskiego do ulicy Malowane, Zajączka, Lubelska 137, Fiołkowa, Sybiraków, Żeromskiego, Grunwaldzka, Powstańców Warszawy, Droga Męczenników, Artura Grottgera, gen. Maczka, Zachodnia, skrzyżowanie ul. 3-go Maja z ul. Małachowskiego. (mo)