Gmina Kamień rozstrzygnęła przetarg na zagospodarowanie otoczenia kąpieliska w Natalinie i podpisała umowę z wybranym wykonawcą prac. Nad zalewem powstanie m.in. wieża widokowa, promenada spacerowa, przybędzie ławek i parasoli.
Zalew w Natalinie cieszy się latem dużą popularnością plażowiczów. Tamtejsza infrastruktura wkrótce zostanie urozmaicona i uatrakcyjniona. Gmina Kamień rozstrzygnęła przetarg na zagospodarowanie zbiornika w ramach projektu „Rewitalizacja oraz udostępnianie atrakcji turystycznych przy zbiornikach wodnych CHOF”. Były cztery oferty przetargowe. Najniższą złożył Usługowy Zakład Blacharsko-Dekarski z Chełma i to ta firma została wybrana na wykonawcę zadania.
Opiewającą na 909 440,41 zł brutto umowę z wykonawcą gmina podpisała 27 kwietnia. Pozyskana na tę inwestycję dotacja z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego wynosi 617 314,00 zł. Wykonawca deklaruje, że do końca czerwca zrealizuje zamówienie, choć to zależy też od dostępności materiałów oraz pogody. Tegoroczny sezon kąpielowy nad zalewem w Natalinie rozpocząć ma się tam jak zwykle dzień po zakończeniu roku szkolnego, tj. w sobotę, 27 czerwca (a zakończyć 23 sierpnia), więc prace, które wkrótce ruszą nad kąpieliskiem powinny już wtedy finiszować, a jeśli nie to raczej nie będą znacząco wpływać na komfort plażowiczów.
Zakres inwestycji nad zalewem w Natalinie obejmuje budowę: promenady spacerowej z pergolami zacieniającymi, ławkami parkowymi oraz koszami na śmieci, żagli zacieniających oraz ogrodzenia placu zabaw, plażowej myjki do nóg. Nad kąpieliskiem wybudowana będzie droga wewnętrzna dla pieszych i rowerzystów oraz drewniana wieża obserwacyjno-widokowa. Powstaną 3 drewniane wiaty plażowe ze stołami i ławkami, a także 12 drewnianych plażowych parasoli przeciwsłonecznych. Projekt zakłada rozbudowę oświetlenia – przybędzie 4 latarni oraz rozbudowę instalacji monitoringu, a także budowę ławek parkowych z koszami na śmieci, remont boiska do piłki siatkowej plażowej i uzupełnienie piasku na plaży.
Od 2022 roku jest to już trzeci etap modernizacji terenu wokół zalewu w Natalinie. (mo)



























![Amfiteatr otwarty, piknik udany [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/06/piknik-lesniowice-4-324x400.jpg)


