Zamiast leczyć, wyrzucili

Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie prowadzą dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Na celowniku znalazło się małżeństwo z gminy Urszulin, które zamiast leczyć chorą krowę, wywiozło ją na łąkę i tam pozostawiło na pastwę losu.

O wyczerpanym i zaniedbanym zwierzęciu policję powiadomili świadkowie. – W reakcji na zgłoszenie w sobotę (18 kwietnia) mundurowi z Komisariatu Policji w Urszulinie, udali się na łąkę, gdzie miało przebywać zaniedbane zwierzę – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Na miejscu rzeczywiście zastali krowę, której stan pozostawiał wiele do życzenia.

Weterynarz, który przybył na miejsce, potwierdził, że zwierzę jest chore i potrzebuje pomocy. Mieszkańcy gminy Urszulin zobowiązali się do zabrania rogacizny do gospodarstwa i zapewnili, że będą się nią opiekować i leczyć. Jednocześnie policjanci rozpoczęli dochodzenie w sprawie możliwego znęcania się nad zwierzęciem przez dwoje mieszkańców z gminy Urszulin, za co grozi do 3 lat więzienia – dodaje pani rzecznik. (bm)