Zamknięta na cztery spusty…

Jest coraz zimniej, a oczekujący na pociąg na stacji PKP Rejowiec Fabryczny pasażerowie nie mają gdzie się ogrzać. Poczekalnia od jakiegoś czasu jest zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego. Kiedy zostanie ponownie uruchomiona?

Mieszkańcy Rejowca Fabrycznego poskarżyli się, że na stacji PKP w ich miasteczku przestała funkcjonować poczekalnia. – Jest zamknięta, nie wiadomo z jakiego powodu. Temperatura nas nie rozpieszcza. Każdy, kto czeka na przyjazd pociągu, chciałby schronić się i choć trochę ogrzać. Niestety, nie mamy gdzie tego zrobić.

Poczekalnia już od kilku miesięcy jest zamknięta, choć remont dworca kolejowego już dawno zakończył się. Pomieszczenia dla podróżnych oczekujących na pociąg miały być otwarte. Dla osób dojeżdżających czy to do Chełma czy Lublina czekanie na pociąg przy temperaturze zbliżonej do zera stopni nie jest komfortowe. Łatwo można się zaziębić – alarmuje jeden z czytelników, mieszkaniec Rejowca Fabrycznego.

Odpowiedzi na pytanie, dlaczego poczekalnia na dworcu PKP jest ciągle zamknięta i kiedy zostanie otwarta, próbowaliśmy poszukać u rzecznika prasowego spółki. Na przesłane pytanie nie dostaliśmy jednak żadnej informacji. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że poczekalnię zamknięto decyzją… Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie. Rzekomo sanepid miał poważne zastrzeżenia co do czystości w pomieszczeniach, zwłaszcza w toaletach. Do sprawy wrócimy, gdy dostaniemy odpowiedź z PKP. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here