Zapowiada się wyśmienita zabawa

Rada Dzielnicy Węglin Północny zaprasza 11 czerwca na Festyn „XXI Dni Węglina”. Będą atrakcje dla uczestników w każdym wieku.


Festyny na Węglinie organizowane od ponad 20 lat przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Węglin Północny, Dzielnicowy Dom Kultury i radę dzielnicy cieszą się wielką frekwencją. Ściągają na nie uczestnicy nie tylko z Lublina, ale i goście spoza miasta. Zawsze jest bowiem mnóstwo atrakcji. W tym roku program również jest niezwykle bogaty.

– Zaczynamy o godz. 12 na boisku przy ulicy Judyma 1. Przed oficjalnym rozpoczęciem festynu rozegramy turniej piłkarski dzieci i młodzieży, a także mecz drużyn oldboyów, przygotowaliśmy również różne gry i zabawy sportowe – mówi Dariusz Boruch, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Węglin Północny. – Od godz. 14, po oficjalnym rozpoczęciu festynu i przywitaniu gości rozpocznie się część kulturalno-rozrywkowa – dodaje.

Wystąpi zespół taneczny „Lubelskie Czaderki”, Dziecięce Grupy Taneczne z DK „Ruta”, a także śpiewające dzieciaki z Niepublicznego Przedszkola „Król Maciuś I” i Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Nikola Wojciechowska z XVII Liceum Ogólnokształcącego przedstawi recital, a aktorzy 60+ przygotowali przedstawienie „Żegnaj Pamelo”, Amatorski Teatr Towarzyski przygotował koncert „Wspomnień Czar”, koncertować będą również: zespół „Art. Deco” i „Stylowa Orkiestra Taneczna”, a do Strefy Tańca od godz. 20 zaprasza DJ Martin Brixx.

Ponadto na uczestników czekają pokazy cyrkowe, konkurs tradycyjnych wypieków ciast, prezentacja rękodzieła, animacje i pokazy dla dzieci i dorosłych przygotowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz szereg konkursów i zabaw. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here