Zatrzymany po pościgu

W czwartek (23 kwietnia) włodawscy operacyjni podczas wykonywania czynności służbowych zatrzymali 45-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna próbował uciekać, ale ostatecznie wpadł w ręce włodawskich stróżów prawa.

Włodawscy operacyjni wybrali się do Lublina. W trakcie realizacji czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej 45-latka poszukiwanego listem gończym. – Mężczyzna najpierw zatrzymał się, a następnie raptownie odjechał, rozpoczynając ucieczkę – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Policjanci rozpoczęli pościg ulicami Lublina za poszukiwanym przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych. 45-latek uciekając przed funkcjonariuszami łamał liczne przepisy drogowe, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych i zajeżdżał drogę policjantom. Po około 10 minutach został zatrzymany w Kol. Pliszczyn przed przejazdem kolejowym.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili w pojeździe, którym się poruszał, przerobiony dowód osobisty. 45-latek trafił do Aresztu Śledczego w Lublinie do dyspozycji prokuratora. Od ponad pół roku był poszukiwany listem gończym za sprawę dotyczącą wprowadzania do obrotu podrobionych towarów – dodaje pani rzecznik. (bm)