Zbierają na kapliczkę

Ta kapliczka została rozebrana, mieszkańcy zbierają pieniądze na nową

Mieszkańcy Kolonii Kamień rozebrali kapliczkę, która od lat stała w ich wsi. Trzeba było to zrobić, bo budowla została staranowana przez kierowcę auta. Mieszkańcy zbierają pieniądze na odbudowę kapliczki.

W lipcu br. w przydrożną, murowaną kapliczkę, która stała w Kolonii Kamień od kilkudziesięciu lat, wjechało auto. W wyniku uderzenia konstrukcja budowli została poważnie naruszona. Ściany były spękane i zachodziła obawa, że po zimie kapliczka zawali się i runie na pobliskie skrzyżowanie, tworząc zagrożenie dla kierowców. W efekcie budowla została rozebrana, a mieszkańcy Kolonii Kamień zbierają pieniądze na odbudowę kapliczki.

– Mieszkańcy Kolonii Kamień z panią sołtys Teresą Wilkos na czele za zgodą księdza Kazimierza Próchniaka, proboszcza parafii w Kamieniu, po mszach świętych jednej z lipcowych niedzieli urządzili zbiórkę pieniędzy na odbudowę kapliczki – mówi Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień. – Pani sołtys dodatkowo zbierała datki na ten cel do puszki, odwiedzając w domach mieszkańców Kolonii Kamień.

Zdecydowana większość osób przyjęła to ze zrozumieniem i nie skąpiła grosza. Kapliczka w czynie społecznym została rozebrana przez mieszkańców Kolonii Kamień, a na jej miejsce ma być wybudowana nowa. Tym razem jednak nie będzie umiejscowiona bezpośrednio przy skrzyżowaniu, tylko za zgodą właścicieli pobliskiej posesji zostanie ona umieszczona kilka metrów w głębi ich działki.

Chodzi o to, aby mieszkańcy, którzy w przyszłości będą się przy niej modlić byli bezpieczni. Zbiórka na odbudowę kapliczki cały czas trwa, jeżeli koś chciałby wesprzeć tę inicjatywę, to proszony jest o kontakt z sołtys Kolonii Kamień lub Urzędem Gminy w Kamieniu. (mo)