Zboczeniec zaatakował

Policjanci z Krasnegostawu poszukują mężczyzny, który w ubiegły poniedziałek zaatakował 18-letnią kobietę i próbował ją zmusić do tzw. innych czynności seksualnych.

– Do zdarzenia doszło 17 lutego po godzinie 13.00 na jednym z krasnostawskich osiedli – informuje Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji. – Młoda kobieta weszła do klatki schodowej bloku, w którym mieszka. Za nią wszedł mężczyzna w kurtce z kapturem. Gdy znaleźli się wewnątrz, mężczyzna chwycił kobietę obiema rękoma, a ta straciła równowagę i upadła – dodaje.

Z obrazu zarejestrowanego przez kamery miejskiego monitoringu wynika, że mężczyzna, który napadł na kobietę, był wysoki, tęgiej budowy ciała, w wieku około 50 lat. – Razem z prokuratorem prowadzimy postępowanie w kierunku dopuszczenia się innej czynności seksualnej – mówi Wasilewski. Wizerunek zboczeńca policja upubliczniła w piątek, 21 lutego. Udało się nam dotrzeć do zapisów z monitoringu. Kamera twarz podejrzanego zarejestrowała na ul. Zielonej w Krasnymstawie. Mężczyzna zachowuje się dziwnie. Rozgląda się jakby czegoś szukał, przez chwilę obserwuje starszego człowieka idącego z małym dzieckiem. Po chwili grzebie dłonią w kieszeni spodni, wykonując ruchy, jakby się masturbował.

Trwający 29 sekund filmik rozszedł się po sieci z dopiskiem „Uważajcie na swoje dzieci pedofil krąży po mieście”. Na jednym z internetowych forów pojawiła się sugestia, że mężczyzna był też widziany w Chełmie. Tam też miał zaatakować kobietę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że policja już ustaliła jego tożsamość i zatrzymanie zboczeńca jest kwestią czasu. Do tematu wrócimy. (kg)

Inna czynność seksualna to zachowanie seksualne niebędące obcowaniem płciowym. Inną czynnością seksualną jest przykładowo: kontakt cielesny o charakterze seksualnym niebędący obcowaniem płciowym (dotykanie ciała w celach seksualnych), masturbacja, każda czynność o charakterze seksualnym (także bez kontaktu cielesnego), która zmierza do uzyskania pobudzenia seksualnego lub zaspokojenia potrzeby seksualnej przez osobę wykonującą tę czynność lub aranżującą jej wykonanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here