Zdążyć przed wakacjami

Gmina Kamień ogłosiła przetarg na zagospodarowanie otoczenia wokół zalewu w Natalinie. Firmy mają czas do 20 stycznia, aby składać oferty.

Trzy gminy powiatu chełmskiego trzykrotnie aplikowały o dotację na zagospodarowanie kąpielisk w Natalinie, Wołkowianach oraz stawu w Wojsławicach. Po kilku latach starań w ubiegłym roku w końcu się udało. Projekt pod nazwą „Zagospodarowanie i budowa infrastruktury zlokalizowanej przy istniejących zbiornikach wodnych na terenie gmin: Horodło, Kamień, Wojsławice i Żmudź”, realizowany wspólnie z LGD „Ziemi Chełmskiej”, dostał ponad 1,3 mln zł dofinansowania z RPO.

Liderem projektu była gmina Kamień, która otrzymała prawie pół miliona dotacji nad zagospodarowanie kąpieliska w Natalinie. Niedawno samorząd ogłosił przetarg na wykonanie tej inwestycji. Zainteresowane firmy mogą się zgłaszać z ofertami do 20 stycznia br. Nad zalewem planowany jest parking, pomosty rekreacyjne i wędkarskie, altany, przebieralnia. Otoczenie wokół zbiornika ma być oświetlone i wyposażone w monitoring. Urzędnicy gminy Kamień mają nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i prace nad kąpieliskiem uda się zakończyć przed wakacjami. Chodzi o to, aby w sezonie letnim mieszkańcy gminy Kamień i turyści odpoczywali już nad atrakcyjnie zagospodarowanym kąpieliskiem. (mo)