Zdrowotne Czwartki dla chełmian

W każdy czwartek sierpnia przeprowadzane będą badania profilaktyczne w ramach akcji „Zdrowotne Czwartki z Samorządem”. Warto z nich skorzystać.

Badania będą prowadzone w godzinach od 8.30 do 11.00 na skwerze przed budynkiem Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Chełm przy ul. Obłońskiej 20. Akcję organizuje Prezydent Miasta Chełm i Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie. Celem jest zwiększenie wczesnego wykrywania chorób układu krążenia u osób, które do tej pory nie miały ich rozpoznanych (m.in. nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, niewydolności krążenia).

Planowane działania profilaktyczne w kolejne czwartki sierpnia zakładają przeprowadzenie badań dwustu mieszkańców Chełma w wieku powyżej 18 roku życia. W ramach akcji wykonane zostaną pomiary ciśnienia tętniczego oraz badanie poziomu glukozy i poziomu cholesterolu metodą paskową. Wykonany zostanie także pomiar tkanki tłuszczowej (zawartości procentowej) oraz określony poziom BMI.

Każdy z mieszkańców Chełma uczestniczący w projekcie otrzyma materiały edukacyjne dotyczące prawidłowego stylu życia. Aby wyniki badań były prawidłowe należy przyjść na nie na czczo. Zadanie jest realizowane w ramach Programu promocji i ochrony zdrowia w mieście Chełm na lata 2018-2020 finansowanego z budżetu miasta. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here