„Zebra” w końcu oznakowana

Blisko rok zajęło Urzędowi Miasta oznakowanie przejścia dla pieszych przez ul. Lawinową vis a vis Przedszkola nr 2. Grunt, że w końcu się udało.


Po raz pierwszy problem niewłaściwego oznakowania tego przejścia sygnalizowaliśmy w ubiegłym roku. – Na ulicy jest wymalowana „zebra”, są, jak przystało na przejście, obniżone krawężniki, a nawet pasy z płytek z wypustkami dla niewidomych, ale nie ma żadnych znaków pionowych ostrzegających o przejściu dla pieszych – interweniował wówczas jeden z naszych Czytelników. – Ich brak może wprowadzać kierowców w błąd i stwarzać niebezpieczeństwo dla przechodniów, a z przejścia korzystają głównie rodzice i dzieci uczęszczające do tutejszego przedszkola – alarmował.

Urzędnicy tłumaczyli, że pasy są nieoznakowane, bo drogowcy wyznaczyli je i wymalowali bez uzgodnień z Ratuszem, podczas ostatniego remontu ul. Lawinowej. Przyznawali jednak, że skoro przejście już jest, to odpowiednie znaki powinny zostać postawione.

– To jednak wymaga opracowania i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu. Jego przygotowanie zostanie zlecone – mówiła we wrześniu ub.r. Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Mijały tygodnie i miesiące, a oznakowania dalej nie było. W lutym br. mieszkańcy Czechowa ponownie poprosili nas o interwencję w tej sprawie, więc ponownie skontaktowaliśmy się z Ratuszem.

– Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu dla tej lokalizacji i jego wdrożenie odłożono w czasie z uwagi na konieczność ograniczania wydatków. Trudno aktualnie wskazywać konkretne terminy, czy ramy czasowe zrealizowania tego zadania – usłyszeliśmy od Justyny Góźdź.

Po naszym artykule w sprawę postanowił włączyć się miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony), który w interpelacji do prezydenta poprosił o pilne oznakowanie przejścia. Prawdopodobnie to wystąpienie przyspieszyło działania urzędników i miejskich służb – przejście właśnie zostało oznakowane. MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here