Żegnaj, Wojtku…

Choć wiadomo było, że Wojtek jest poważnie chory, ta wiadomość jest dla nas jak grom z jasnego nieba. W sobotę, 30 maja 2021 r., zmarł nasz były redakcyjny kolega Wojciech Zakrzewski. Miał zaledwie 48 lat.

Wojciech Zakrzewski znany był wielu mieszkańcom Chełma i regionu jako dziennikarz lokalnych mediów. Z nami, w „Nowym Tygodniu”, pracował przez wiele lat. Był wielkim pasjonatem kina, laureatem Honorowego Złotego Biletu – nagrody Stowarzyszenia Kina Polskie. Honorowy tytuł „Za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów” przyznany mu został przez środowisko właścicieli kin, producentów i dystrybutorów filmowych podczas 46. Forum Wokół Kina we Wrocławiu. Wojtek współtworzył Dyskusyjny Klub Filmowy „Rewers”, był też jednym z organizatorów Festiwalu „Niezła Sztuka”. Stworzył przewodnik „Chełmskie Kina”, organizował spacery po Chełmie, podczas których pokazywał, gdzie przed laty można było oglądać filmy. Zaangażowanie Wojtka w propagowanie sztuki filmowej doceniono, zapraszając go do jury

42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był trzykrotnie nominowany do Nagrody im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w kategorii animator kultury, a także do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Wojtek był też założycielem grupy filmowej „Się kręci”, która pod jego kierunkiem w 2014 roku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Nakręcona Historia” Narodowego Instytutu Dziedzictwa za film „Podziemia Ducha Bielucha”.

Wojtek, jako prezes Stowarzyszenia Integracji Transgranicznej Łączy Nas Bug, organizował w Chełmie Przegląd Kina Ukraińskiego.

Dla nas Wojtek był przede wszystkim dobrym kolegą, na którym zawsze można było polegać.

Żegnaj, Wojciechu!

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.
zespół redakcyjny „Nowego Tygodnia”

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14 we wtorek, 1 czerwca 2021 r., w Bazylice NNMP w Chełmie

1 KOMENTARZ

  1. bardzo bardzo smutno, ze mną współpracował w „Wieściach Chełmskich”, potem na zasadzie rzecznik – dziennikarz w telewizji lokalnej, wielki, wielki żal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here