Żerowali na naiwnych

Młoda chełmianka wraz ze swoim kolegą spod Lubartowa znaleźli sobie łatwy sposób na szybki zarobek – oszustwa internetowe. Perspektywa zysku rozwiała się, gdy policjanci wparowali do ich mieszkania z kajdankami.

(12 marca) Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali na terenie Warszawy 21-letnią mieszkankę powiatu chełmskiego oraz 23-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego.
– Para ukrywała się w wynajmowanym mieszkaniu. Oboje byli zaskoczeni wizytą policjantów – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Z ustaleń śledczych wynika, że w okresie od lipca 2017 roku do marca tego roku za pośrednictwem portali internetowych oferowali do sprzedaży telefony komórkowe i laptopy. W tym celu operowali kilkoma rachunkami bankowymi, na które osoby zainteresowane kupnem przekazywały pieniądze. Po wpływie na konta nie wysyłali im zamówionych przedmiotów.
W ten sposób wyłudzili od swoich ofiar ponad 23 tysiące złotych, jeśli nie więcej (taką kwotę oszacowali łącznie ustaleni dotychczas pokrzywdzeni, ale niewykluczone, że ofiar młodych oszustów było więcej). Zatrzymani niebawem staną przed sądem. Za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here