Zew Natury we Włodawie po raz trzeci

(26-28 lipca) Dla tych, którzy chcieli wyrwać się z miejskiego zgiełku i choć na chwilę oderwać się od codziennych spraw, Włodawa przygotowała w ostatni weekend już trzecie spotkanie z naturą. Festiwal Sztuk Naturalnych „Zew Natury” odbywał się w amfiteatrze i starej kaflarni. Tym razem i pogoda, i frekwencja dopisała, a podczas wieczornych koncertów w amfiteatrze gromadziły się nawet tłumy.

Festiwal oferował masę atrakcji powiązanych ze świetną zabawą i kontaktem z przyrodą. Na trzydniowe warsztaty, koncerty, pokazy i spektakle przybyło wielu włodawian i turystów, głównie odpoczywających nad J. Białym. Głównymi gwiazdami tegorocznego festiwalu byli: Banda i Wanda, Neoklez i Czesław Mozil, na których koncerty przybyły rzesze fanów.

Zew Natury różni się od innych imprez plenerowych. Założeniem festiwalu jest zbliżenie ludzi do siebie, obcowanie z naturą i świetna zabawa. Podczas tego wydarzenia jego uczestnicy będą mogli zrelaksować się korzystając z dobrodziejstw Matki Natury jednocześnie ucząc się o niej i od niej.

Zew Natury rozpoczął się w piątek w amfiteatrze od występu zespołu JANEK PĘCZAK, po którym wystąpili BANDA i WANDA i klezmerski NEOKLEZ. Na koniec dnia (już w starej kaflarni) miało miejsce aferparty – stateczny live.

W sobotę, niemal przez cały dzień na starej kaflarni bardzo dużo się działo. Była m.in. Strefa Bajkowa Kraina dla maluchów, Strefa Chill – Badminton, Frezbee, Warsztaty Wiankowe – Grochowianki i Badyle Style,Warsztaty Psychologii Naturalnej prowadzenie: Maria Tatara oraz warsztaty układania bukietów (Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej) i opowieści Amazońskie Emila Witta. Wieczorem w amfiteatrze można było wysłuchać zespołów: GOORAL ,CZESŁAW MOZIL SOLO ACT i CHONABIBE. Całość zwieńczył stateczny live w starej kaflarni.

Niedziela to głównie ciąg dalszy dobrej zabawy i warsztaty taneczne oraz dźwiękowe, wiankowe oraz zabawa kolorami. Wszystko miało miejsce w starej kaflarni i skierowane nie tylko dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here